سرویسهای فناوری اطلاعات

شرکت پوژمان با اتکا بر تجربه کارشناسان خود از سال 1388 توانسته است بسیاری از سرویسهای مبتنی بر فناوری اطلاعات را طراحی و پیاده سازی نماید. این سرویسها شامل سرویسهای پایه، سامانه های احراز هویت، سامانه های سازمانی، ارتباطی و اطلاع رسانی است. همچنین بر اساس نیاز شما سرویسهای مورد نیاز را طراحی و پیاده سازی خواهیم نمود. از جمله مهمترین این سرویسها می توان به موضوعات زیر اشاره کرد:

خدمات پشتیبان گیری
امروزه حفاظت از اطلاعات و داشتن برنامه پشتیبان گیری (backup plan) مناسب یکی اط ضروریات سازمان هاست. ما با توجه به نیاز شما، موثرترین راهکار را برای پشتیبان گیری از اطلاعات ارائه می دهیم تا به نسبت هزینه صورت گرفته، بیشتری بهره وری نصیب سازمان شود. یکی دیگر از راه های حفاظت از داده ها، استفاده از زیرساختهای ابری است. ابر یک پلت فرم همه کاره است که قادر به پشتیبانی از خدمات مجازی متعددی مانند سیستم عامل ها و برنامه ها است. پشتیبان‌گیری ابری نیز بخشی از مدل سرویس است که به کاربران و شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا اطلاعات مهم خود را در سرورهای ابری خارجی ذخیره کنند، از خرابی سخت‌افزار یا مشکلات دیگر دور بزنند. پشتیبان‌گیری ابری معمولاً توسط ارائه‌دهندگان خدمات با هزینه‌های ماهانه/سالانه انجام می‌شود.

VoIP (پروتکل صدا از طریق شبکه)
با گسترده شده زیرساختهای شبکه و ایجاد ارتباطات پایدار با پهنای باند مناسب درون و بیرون شرکتها و سازمانها، استفاده از آنها برای انتقال صدا و استفاده از خدمات تلفن مبنتی بر شبکه نیز روز به روز محبوبتر و گسترده تر شده است. همچنین داشتن امکانات و ارزش افزوده های زیاد در این فناوری، آنرا مورد توجه مدیران قرار داده است. کاهش کابل کشی، امکان استفاده در هر نقطه از دنیا با استفاده از خطوط اینترنت، سرویس دهی بهتر و کاهش هزینه ها از امتیازات VoIP است.
ما در پوژمان این امکان را داریم براساس سایز و نیاز سازمان و میزان هزینه مد نظر ایشان، از زیرساختهای متفاوت برای ایجاد ارتباطات پایدار و با کیفیت VoIP استفاده نماییم.

خدمات مانیتورینگ
یک برنامه نظارتی همانطور که به نظر می‌رسد سرورها، ترافیک شبکه، ارتباطات، امنیت و/یا هر چیزی که یک شرکت مورد نیاز است را زیر نظر دارد. این سرویس اغلب برای شرکت‌های کوچک‌تری که فاقد منابع سازمان‌های بزرگ‌تر هستند، اما همچنان به پشتیبانی/ویژگی‌های IT قوی نیاز دارند، استفاده می‌شود. برنامه هایی نظیر

Solarwinds، PRTG، Zabbix میتوانند به عنوان محبوبترین سامانه های مانیتورینگ و پایش وضعیت زیرساختهای فناوری اطلاعات به این امر کمک کنند. این که هر کسب و کاری در چه سطحی از این سرویسها و سرویسهای مشابه بهره برداری کند را نیازهای کسب و کار مشخص میکند.

سرویسهای احرازهویت شبکه
خدمات فناوری اطلاعات شبکه شامل همه چیز برای اجرای موفقیت آمیز یک شبکه شرکتی است. این شامل ساخت زیرساخت شبکه، راه‌اندازی دستگاه‌هایی مانند روترها و مودم‌های LAN، طرح‌بندی شبکه‌ها (مانند تقسیم شبکه به لایه‌های مختلف)، امنیت، بهینه‌سازی و بسیاری عوامل دیگر است. امروزه حفاظت از اطلاعات سازمان و کنترل دسترسی در شبکه ها امری مهم در راستای ارتقای سطح امنیت است. پوژمان با استفاده از فناوری های روز و براساس نیاز و اندازه سازمان توانایی دارد سرویسهای کنترل دسترسی در سطح شبکه را طراحی و اجرا نماید. از مهمترین سرویسها در این حوزه می توان به Cisco ISE و استفاده از فناوری Dot1X اشاره کرد.

خدمات امنیتی و فایروالینگ
فایروال ها بخش مشترک و جدایی ناپذیر هر طرح امنیت سایبری هستند. از فایروالهای برای کنترل دسترسی به بیرون و یا داخل شبکه شرکت و سازمان به خصوص در ارتباط با شبکه های ناامن مانند اینترنت و یا کنترل میزان و حجم دسترسی استفاده می شود. همچنین پایش حملات و یا جلوگیری از آنها، کنترل امنیت ایمیل و وب سایتها از توانایی های فایروالهای امروزی است. ما توانایی نصب و بهره برداری از فایروالها و UTM ها به صورت فیزیکی و مجازی را داشته و براساس نیاز و بودجه سازمان راهکار مناسب را ارائه خواهیم داد.
دسته بندی گسترده ای که شامل هر و همه نوع خدماتی است که زیر چتر امنیت سایبری قرار می گیرند. در فناوری اطلاعات، محافظت از شبکه‌ها و داده‌ها در برابر حملات مخرب با استفاده از روش‌های مختلف، از نظارت بر شبکه، فایروال‌ها، آنتی ویروس، شبکه‌های لایه‌ای و غیره است. اغلب از طریق یک ارائه دهنده مدیریت می شود، همچنین می توان آن را در محل انجام داد. خدمات امنیت سایبری با ارزش هستند زیرا از منابع بزرگتر و کارکنان محافظت می کنند.
از دیگر سرویسهای مهمی که ما به شما ارائه خواهیم داد می توان به موضوعات زیر اشاره کرد:

سرویس ایمیل سازمانی
پشتیبانی از راه دور
تهیه سرویس هاستینگ و دامنه و مدیریت آن
سامانه انتقال و تبادل فایل (file sharing)
راه اندازی سرویسهای پایه مانند active directory, DHCP, DNS, WDS, WSUS, NTP
انتشار وب و وب سرویسها با استفاده از نرم افزارهای IIS,TOMCAT,APACHE,JBOSS و مانند آن
راه اندازی ارتباطات خصوصی توسط مدلهای مختلف VPN